Komfort pracy i ergonomia działania

Większość czynności jest obsługiwana z jednego ekranu, co w połączeniu z edytowalnymi szablonami wizyt i predefiniowanymi zestawami leków znacząco skraca czas tworzenia dokumentacji. Ergonomia programu, łatwy dostęp do danych medycznych pacjenta oraz powtarzanie leków do stosowania przewlekłego jednym kliknięciem pozwala na błyskawiczne przeprowadzenie wizyty. Dodatkowo pracę usprawniają słowniki kodów ICD10, ICD9 i TERYT. Konfigurowalny system zakładek pozwala na wygodny dostęp do odpowiednich, podzielonych tematycznie miejsc w programie.drEryk posiada stale aktualizowaną bazę leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, uzupełnianą o aktualną listę leków refundowanych i charakterystykę produktu leczniczego (ChPL). Nasze oprogramowanie jest w pełni zintegrowane z portalem eWUŚ.

Podczas wizyty lekarz ma dostęp do kompletnej elektronicznej kartoteki medycznej pacjenta, w tym do historii choroby, zabiegów pielęgniarskich i wyników badań analitycznych automatycznie importowanych z laboratorium (poprzez system ErLab). Oprogramowanie drEryk dysponuje szerokim wachlarzem powiadomień i automatów, które wyświetlają niezbędne informacje o danym pacjencie (np. program sam przypomina o kwalifikacji do szczepień, które należy wykonać pacjentowi, ostrzega o alergiach, ciąży, nosicielstwie i innych czynnikach ryzyka).

Prosty i czytelny Moduł Rejestracji pozwala na łatwe i szybkie wyszukanie wolnego terminu wizyty, umówienie pacjenta na wizytę, oraz zmianę jej terminu. Z poziomu rejestracji drEryk pozwala na wprowadzanie wyników badań analitycznych i obrazowych oraz powtarzanie recept na leki do stosowania przewlekłego. Dodatkowo oprogramowanie drEryk pozwala automatycznie weryfikować uprawnienia pacjentów do świadczeń w systemie eWUŚ. Oprogramowanie drEryk umożliwia dostęp upoważnionym osobom do danych medycznych z dowolnego miejsca, również z domu pacjenta podczas realizowania wizyt domowych.